FAQ Wynajem tablic reklamowych

Pytania i odpowiedzi


Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami dotyczącymi wynajmu tablic reklamowych.

Pamiętaj aby zapisać się do naszego newslettera i sprawdzić nasze promocje tablic reklamowych.

Wynajem tablic reklamowych

1Jaki format reklamy jest najlepszy ?
To wszystko zależy od potrzeb klienta. Najbardziej popularnym formatem reklamy w formie tablicy reklamowej jest powierzchnia 12m2 (5,04 m szerokość x 2,38 m wysokość). Oczywiście posiadamy większe formaty jak 18 m2, Megaboardy i Gigaboardy.
2Jakie są koszty związane z wynajem tablicy reklamowej / billboardowej
Są to koszty związane z najmem tablicy reklamowej / billboardem, montażem/demontażem ekspozycji - papieru lub baneru reklamowego oraz wydrukiem.
3Czy my to wszystko jesteśmy w stanie zorganizować ?
Oczywiście. My jako Grupa Polskie Billboardy bierzemy na siebie wszystkie kwestie organizacyjno – techniczne. Do klienta należy tylko podjęcie decyzji o współpracy na podstawie przedstawionej oferty i podpisanie umowy.
4Dlaczego cena reklamy w mieście X jest inna niż w Y ?
To jest podobna sytuacja jak w przypadku wynajmu mieszkania: inna kwota najmu będzie w Warszawie, a inna w Pcimiu Dolnym.
5Od czego zależy cena za tablicę reklamową / billboard ?
Cena za tablicę reklamową / billboard zależy przede wszystkim od jej lokalizacji, powierzchni oraz długości współpracy z naszą firmą. Przy długoterminowej współpracy lub przy zamówieniach większych niż jedna tablica możemy udzielić specjalnych promocji.
6Czy kampania reklamowa może rozpocząć w ciągu kilku kolejnych dni ?
Od momentu wysłania projektu lub skorzystania z naszej promocji darmowego projektu graficznego potrzebujemy około 7 dni roboczych by rozpocząć współpracę.
7Czy robią Państwo projekty graficzne ?
Oczywiście. Dysponujemy zespołem doświadczonych grafików na co dzień tworzących projekty graficzne do kampanii reklamowych, które organizujemy.
8Czy taka forma reklamy się sprawdzi ?
Oczywiście. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że zdecydowana większość firm kontynuuje z nami współpracę i rozszerzają zakres potrzeb w ramach kampanii reklamowych, które realizujemy.
9Jeśli wybierzemy konkretne lokalizacje z Państwa strony internetowej czy uzyskamy w miarę szybko informację zwrotną ?
Wybranie konkretnych nośników usprawnia nam czas przekazania informacji zwrotnej. Zazwyczaj w ciągu kilku godzin jesteśmy w stanie przygotować i wysłać ofertę na wynajem tablic reklamowych / billboardów.
10Czy tablice reklamowe / billboardy się sprawdzają ?
Tak. Dysponujemy tablicami reklamowymi w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszym i samochodowym.
11Czy posiadacie Państwo doświadczenie w przeprowadzaniu kompleksowej obsługi w zakresie reklamy zewnętrznej ?
Oczywiście. Dzięki naszemu profesjonalizmowi, zaangażowaniu, kreatywnemu podejściu, jesteśmy w stanie przeprowadzić kompleksową kampanię reklamową. Dysponujemy tablicami reklamowymi / billboardami stacjonarnymi, posiadamy własną drukarnię wielkoformatową oraz realizujemy kampanie mobilne. Ponadto zajmujemy się wsparciem firm w zakresie pozycjonowania i optymalizacji IT.
12Czego potrzebujemy by podjąć współpracę ? Z jakimi etapami wiąże się kampania reklamy outdorowej ?
Pierwszym etapem jest wybór konkretnych tablic z naszej strony. Można to zrobić wchodząc w zakładkę wynajem tablic reklamowych, następnie podpisujemy umowę i rozpoczynamy współpracę w wyznaczonym terminie.
13Ile minie czasu od wysłania gotowego projektu do montażu ekspozycji na tablicy reklamowej / billboardzie ?
Zazwyczaj nie dłużej niż siedem dni roboczych.
14Jak sytuacja z reklamą wygląda przy minusowych temperaturach na dworze ? Czy reklama się nie zniszczy, gdy przez parę dni z rzędu będą trudne warunki pogodowe ?
Reklama nawet w niekorzystnych warunkach atmosferycznych jest trwała. Posiadamy profesjonalną drukarnię wielkoformatową, której jakość i szybkość realizacji zleceń jest znana w całej Polsce.
15Jakie są rodzaje materiałów używanych w drukarni ? Czy lepiej wybrać wydruk na banerze czy na papierze ?
W kampaniach krótkoterminowych 1-2 miesiące zalecamy wydruk na papierze. Przy dłuższych kampaniach reklamowych rekomendujemy wydruki na banerze. Naszą ofertę można poznać na podstronie specjalnie dedykowanej naszej drukarni wielkoformatowej.
16Co jaki czas rekomendujecie zmianę szaty graficznej projektu ?
To zależy od profilu działalności Klienta. Inaczej sytuacja wygląda przy sklepie spożywczym, który reklamuje produkty w swoim asortymencie – oferta zmienia się dynamicznie, a inaczej jest w sytuacji kampanii informacyjnej gdzie produkt jest rzadko zmieniany.
17Jaki jest najkrótszy czas ekspozycji reklamy ?
Najkrótszy czas eskpozycji to jeden pełen miesiąc.
18Czy jest możliwość, aby reklama była widoczna na tablicy w konkretnym okresie czasu (na przykład od połowy miesiąca) ?
Jest to oczywiście możliwe, choć nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie, lecz nie przejmuj się jesteśmy po to aby Ci doradzić.
19Z jakimi kosztami wiążę się wynajem tablic reklamowych / billboardów ? Od czego zależy cena ?
Oprócz lokalizacji, powierzchni zależy od czasu trwania kampanii reklamowej oraz liczby zakupionych tablic reklamowych / billboardów. W skrócie: Im dłużej, im więcej tym taniej :).
20Czy dysponujecie rabatami ? Czy są promocje na wynajem tablic ?
Oczywiście. Wszystkie dostępne promocje i rabaty są opisane w zakładce promocje. Rabaty i promocje są przyznawane od wynajmu ilości tablic reklamowych lub innych usług znajdujących się w naszej ofercie.
21Czy lepszym rozwiązaniem jest reklama na powierzchni Megaboardu czy na kilku mniejszych tablicach reklamowych / billboardowych ?
To wszystko zależy od potrzeb klienta. W niektórych wypadkach lepiej sprawdzi się megaboard, w innym wypadku wybór mniejszych powierzchni, ale w kilku lokalizacjach.
22Czy posiadamy nośniki w miejscach takich jak centrum miasta, przystanki autobusowe ?
Dysponujemy tablicami reklamowymi / billboardami zarówno w centrach miast, jak również poza ścisłym centrum.
23Czy zajmujemy się oklejaniem również innych rzeczy niż tablice reklamowe (na przykład samochody) ?
Bezpośrednio się tym nie zajmujemy, ale jesteśmy w stanie pomóc w zorganizowaniu takiej usługi.
24Jeśli otrzymamy ofertę w poniedziałek do kiedy musimy przekazać informację zwrotną dotyczącą współpracy ?
Im szybciej tym lepiej. Tablica reklamowa, która jest dostępna w poniedziałek, we wtorek lub środę może zostać sprzedana.

Masz pytania ? skontaktuj się z nami

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi w odpowiednich działach na nurtujące Cię pytania, skontaktuj się z naszym zespołem.